Top

Chiller Nedir ?

Chiller cihazları, endüstriyel amaçla soğutma yapılması gereken tüm teçhizat ve ekipmanların soğutulmasında kullanılan ve bu alan da dünya standardını oluşturan bir soğutucu ünitedir.


Chiller cihazları, iki ana gruba ayrılır;

  1. Hava Soğutmalı Chiller Cihazları
  2. Su Soğutmalı Chiller Cihazları
  3. Hava soğutmalı chiller, kondanseri hava ile soğuyan cihazlardır. Üzerinde bulunan fanlar sayesinde, kondanserden geçen soğutucu akışkanı soğutur.
  4. Su soğutmalı chiller, kondanseri su ile soğuyan cihazlardır. Su soğutmalı chillerlerde kule fanları vardır. Kondenser ünitesindeki borunun içinde ısınmış olan gazın sıcaklığını alan su, kulede soğur.

Chiller cihazlarının bakımlarının düzenli olarak yaptırılması çok önemlidir. Chiller cihazlarının yıllık bakımlarının yapılmasına Mart ayında başlanılabilir.

Chiller cihazlarının, sezon başında ilk çalıştırma ve bakımı, sezon sonunda ise sonlandırılması ve son bakımı mutlaka yaptırılmalıdır. Bu şekilde işiniz için hayati önem taşıyan sisteminizin, sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini garantilemiş olursunuz.

Chiller cihazları konusunda kesinlikle işinin uzmanı olan, eğitimli ve kalifiye personele sahip bir firmadan alacağınız teknik destek ile en hızlı ve en hesaplı şekilde sorunlarınız çözüme kavuşur.

Kombitem soğutma olarak en iyi bildiğimiz işi, en iyi şekilde yapmaya çalışıyor ve önceliği müşteri memnuniyetine veren anlayışımız ile siz değerli müşterilerimize arzuladığınız kaliteli, hızlı ve hesaplı çözümleri sunmaya devam ediyoruz…

Chiller Nedir ?

KOMBİTEM Konusunda uzman ve eğitimli kadrosu ile tüm İSTANBUL VE TRAKYA da Chiller Servis Hizmetleri vermektedir. Her çeşit marka ve model Chillerler için firmamızı arayabilirsiniz. Chiller soğutma cihazları nispeten yatırım maliyeti yüksek sistemler olmalarına rağmen revize-bakım hizmetine yeterince önem verilmektedir. KOMBİTEM cihazlarınızdan son derece yüksek verim almanız için bakım anlaşmaları yapmaktadır. Bakım anlaşmaları içeriğinde;

  • Periyodik Bakım
  • Koruyucu Bakım
  • Proaktif Bakım
  • Plansız Bakım
  • Onarım Hizmetleri

Faaliyet Alanlarımız

Fabrikalar, Hastaneler, Oteller, Alışveriş Merkezleri, Plazalar, Villa ve Siteler, Üniversite ve Kamu Kurumları